logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  نمایشگاه توانمندی های زنان کارآفرین در نور
  کد خبر: 50821      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 13/ آذر/ 1397|| 3:34 PM
  تعداد بازدید:1858

  فرماندار شهرستان نور از برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان کار آفرین با هدف ارائه صنایع دستی ، سنتی و دست ‏سازهای هنری بانوان در شهر رویان خبر داد.‏


  به گزارش نورخبر ، علی شادمان در خصوص اهمیت برپایی این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه به منظور حمایت از بانوان کارآفرین که در زمینه های صنایع دستی و سازه های هنری و تولیدات خانگی فعالیت می کنند برپا شد و تا هجدهم آذر ماه همه روزه با اجرای موسیقی زنده و برنامه های ویژه فرهنگی در مجتمع الماس رویان پذیرای شهروندان و هموطنان می باشد.

  فرماندار نور اظهار داشت: در این نمایشگاه بانوان هنرمند شهرستانی علاوه بر عرضه تولیدات خود به آموزش و معرفی کارهای هنری و حرفه خود می پردازند.

  وی نقش زنان را با اهمیت دانست و افزود: سهم عمده ای از فعالیت های تولیدی و اقتصادی به ویژه در دهه اخیر را زنان بر عهده داشته و می توانند در رشد و شکوفایی و اقتصاد خانواده تاثیر به سزایی را ایفا کنند و ایجاد اینگونه نمایشگاه ها و ارائه توانمندی های بانوان می تواند سبب انگیزه برای تولید محصولات با کیفیت و نیز گامی مثبت در راستای اقتصاد خانواده باشد.

  علی شادمان در پایان گفت: با استفاده از ظرفیت های زنان می توانیم در برطرف کردن مشکلات و مسائل اجتماعی و اقتصادی گام های خوبی برداریم و ضروری است تا ظرفیت ها و توانمندی های بانوان مورد توجه قرار گیرد.

   

  دکتر توکلی، شهردار شهر رویان در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: هدف ما از برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اوقات فراغت برای بانوان بوده است که با همکاری ادارات صورت گرفته است. یقیناً بانوان در انجام کارهای هنری خلاقیت و ظرافت بیشتری دارند. همچنین بانوان با داشتن اوقات فراغت بیشتر در خانه می‌توانند زمانی را برای خلق آثار هنری اختصاص دهند.

  وی اظهار کرد: شهرداری هم به جهت افزایش حضور بانوان در جامعه در صدد ایجاد فضای مناسب برای نمایش آثار هنری می باشد. بدین منظور در تلاش برای احداث بازارچه سنتی در پارک صدف به همراه رستوران سنتی برای اشتغال بانوان سرپرست خانوار هستیم.

   

  شجاعی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نور هم گفت: در راستای توسعه مشاغل خانگی و صنایع دستی شهرستان نور از حدود 400 صنعتگر صنایع دستی فعال حدود 150 نفر آن را استادکاران خانم تشکیل داده اند که این اداره برای رونق اقتصادی و مشاغل خانگی حدود یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان به این عزیزان تسهیلات کم بهره روستائی اهدا کرده است.