logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  همایش بزرگداشت روز مجلس در نور
  کد خبر: 50820      کد خبرنگاری : 941106
  منتشر شده: 10/ آذر/ 1397|| 9:24 PM
  تعداد بازدید:1597

  به مناسبت سالروز شهادت شهید مدرس و روز مجلس همایشی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی ‏واحد نور با حضور مردم، مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد‎. ‎


  به گزارش نورخبر، دکتر شادمان فرماندار مردم شریف شهرستان نور ضمن تبریک روز مجلس و تشکر از تمامی اقشار جامعه و مسئولان گفت : روز مجلس است، روزی که از افتخارات سترگ ملت ایران است که با دستان مبارک امام راحلمان به ودیعه نهاده شده است. امامی که با خون و جگر خوردن و اهتمام چند دهه ی خویش یک انقلاب و نظامی را برپا کرد که از دل این نظام مجلس شورای اسلامی بیرون آمده است،  که این پیشی بزرگ در  ید طولانی و مسیحایی مقام معظم رهبری در حال ادامه مسیر است. اگر چه در اهمیت مجلس بسیار سخن گفته شده است اما بعضی از کلید واژه ها هستند که اهمیت خاصی را دارند. امام امت می فرمایند: مجلس در راس امور است. مقام معظم رهبری فرمودند؛ مجلس ویترین این نظام است.

   این نظام ویترینش مجلس است، مجلسی که عصاره ی ملت است، زبان ملت است. همه قوانینی که مصوب می شود ساری و جاریست در کلیه سطوح اجرایی، تقنینی و حتی خود قضایی.

  شادمان در ادامه افزود: اهمیت مجلس به این است که ملت در سرنوشت خود، خود سهیم است. کسانی می روند در جایگاه مجلس قرار می گیرند که با رای ملت، برای ملت و  سرنوشت ملت را  تعیین کنند.

  وی اظهار کرد:  از اهدافی را که صاحب نظران علوم سیاسی برای ایجاد قوا،  ایجاد تعادل قدرت،  برای پیشرفت کشورها در نظر گرفتند شاید مقبول نباشد که هم قوه مقننه داشته باشیم و هم قوه مجریه و هم قوه قضائیه با استقلال خودشان. اما این استقلال به مفهوم حرکت جزیره‌ای، جداگانه حرکت کردن،  هیچ وقت مطمع نظر صاحب نظران مربوطه نبوده است. آنها خواستند قدرت را توزیع کنند  چون طبیعت قدرت فساد آور و فریب دهنده است و  با این توزیع می‌خواهند امکان عدالت را بیشتر کنند. به همین خاطر است که امروز روز مجلس است

  وی گفت: شما هیچ وقت دو انسان و دو ملتی را نمی توانید پیدا کنید که مثل هم فکر کنند، مثل هم منش داشته باشند اما قرابتها و اصول کلی که می تواند ملتی را به رستگاری برساند آنجا باید حلقه ی وصل میان تاثیر گذاران در قدرت باشد.

   


  banner
fhfh