logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  احمدی : بدترین ویژگی همسایگان نسبت به یکدیگرحسادت است.‏
  کد خبر: 50813      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 25/ آبان/ 1397|| 10:01 AM
  تعداد بازدید:1495

  حجت الاسلام احمدی امام جمعه نور در خطبه نماز جمعه بیست و پنجم آبان ماه گفت: تمامی پرهیزگاران ‏را به رعایت حقوق یکدیگر دعوت می کنم که از مهمترین آنان توجه به حقوق همسایگان می‌باشد و باید در ‏غم و شادی یکدیگر شریک باشند. از بدترین ویژگی همسایگان حسادت است. حسادت باعث مخفی کردن ‏نیکی ها و گسترش بدی ها می شود. بعضی از افراد همانند مگس می مانند به طوری که بدی دیگران را به ‏عنوان نقطه ضعف استفاده می کنند. این ویژگی ناپسند علاوه بر جامعه در دنیای سیاست نیز مشاهده می ‏شود‎.‎


  به گزارش نورخبر ، امام جمعه شهرستان نور در رابطه با ویژگی بارز ۳ امام آخر عنوان کرد: از اهداف محوری این امامان برملا کردن چهره تزویر خلفای عباسی بوده است. خلفای عباسی مخالف سرسخت اندیشه‌های علوی بودند و به ظاهر خود را مسلمان نشان می‌دادند. به همین دلیل این امامان راه مبارزه با اندیشه های نادرست خلفای عباسی را در پیش گرفتند و در نهایت در سنین جوانی به شهادت رسیدند. از دیدگاه امامان بدترین ویژگی برای افراد و جامعه، نفاق است. نفاق و دورویی همیشه همراه یکدیگر هستند و از ویژگی های بارز خلفای عباسی بود. این افراد به ظاهر برای امامان احترام قائل بودند و دیدگاه مردم را نسبت به خود مثبت می‌کردند در صورتی که در خفا به دنبال نابودی اهل بیت بودند. طبیعتاً ستایش کردن افرادی که  شایسته هستند بسیار کار پسندیده ای است. اما زمانی که از حدی فراتر رود و به تملق برسد بسیار ناپسند است.

  احمدی امام جمعه شهرستان نور در ادامه افزود: از دیگر ویژگی های متقین برپایی نماز اول وقت است. بنابراین متولیان و مسئولان مساجد باید برای برپایی نماز درب مساجد را باز بگذارند. اقامه نماز شب باعث کاهش گناهان در روز و کاهش مشکلات می شود و بنابر سفارش حضرت علی علیه السلام کسانی که افتخار اقامه نماز شب را ندارند به دلیل بالا بودن بار گناهانشان است و توسط گناه زنجیر شدند. از مسائل مهم دیگری که توسط امامان به آن تاکید شده است وحدت میان مسلمانان است. متاسفانه در عصر حاضر نمونه هایی از نفاق و عدم وحدت در میان برخی از کشورهای مسلمان دیده می شود. همانند عربستان سعودی که با همکاری آمریکا دسیسه های متعددی را مرتکب شده است. کشورهایی همچون آمریکا همواره در صدد سلطه گری می باشند و راه مقابله با این تفکرات بنا به سفارش مقام معظم رهبری، اقدامات انقلابی می باشد و اساس این مدیریت انقلابی، عدم دلخوشی به نیرو و سرمایه‌های ثروتمندان جامعه و بی توجهی به مستضعفان جامعه است. جامعه باید همواره حامی قشر متوسط و ضعیف باشد و متاسفانه شرایط اقتصادی کنونی جامعه نمی‌تواند از این اقشار حمایت کند. اختلاف طبقاتی گروه انقلابی در جامعه در تناقض است. ما زمانی بر دشمنان پیروز خواهیم شد که بتوانیم افراد متوسط و ضعیف را انقلابی بدانیم و بتوانیم شرایط آسایش آنان را فراهم کنیم.

   


  banner
fhfh