logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  اجرای طرح تنبلی چشم در نور
  کد خبر: 50796      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 06/ آبان/ 1397|| 4:26 PM
  تعداد بازدید:824

  رئیس اداره بهزیستی نور از آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال در کلیه مهدهای کودک، پیش دبستانی ‏ها و خانه های بهداشت شهرستان خبر داد.‏


  به گزارش نورخبر، بهرام شریفی درباره اجرای این طرح گفت: در این طرح کودکانی که دارای مشکلات بینایی و حتی شنوایی هستند شناسایی می‌شوند تا سریعتر بتوان اقدامات لازم را انجام داد. با توجه به اینکه سالانه حدود ۴۰ هزار نفر معلول در کشور به دلیل مشکلات ژنتیکی به دنیا می آیند، در اداره بهزیستی مشاوره های ژنتیک برای زوج ها به صورت رایگان انجام خواهد گرفت.

  رئیس اداره بهزیستی نور در ادامه افزود: با توجه به اینکه تشخیص عیوب انکساری در دوران سه تا شش سال راحت تر می باشد در طرح اخیر با توجه به امار موجود 4150 کودک در سطح شهرستان مورد معاینه قرار می‌گیرند. معاینه در مرحله اول در مهدکودک ها صورت می گیرد و در صورت وجود مشکل به پزشک متخصص معرفی خواهند شد و اگر عیوبی وجود داشت اداره بهزیستی هزینه آن را تقبل خواهد کرد. در سال گذشته حدود ۲۹۰ کودک مشکوک به عیوب انکساری شناسایی شدند و سی و دو نفر از آنها از عینک استفاده می کنند که هزینه عینک در صورت وجود فاکتور پرداخت می گردد.

  وی در پایان ضمن تشکر از همراهی خانواده ها ابراز کرد: این پروژه با همکاری برخی ادارات و نهادها انجام می شود که جا دارد از آقای دیوسالار رئیس آموزش و پروش، آقای دکتر حسینی رئیس اداره بهداشت و درمان و تمام پرسنل اداره بهداشت سطح شهرستان نور به جهت حمایت و همکاری تشکر کنم.

   


  banner
fhfh