logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  یادواره شهدای رستمرود در نور
  کد خبر: 50781      کد خبرنگاری : 941104
  منتشر شده: 10/ مهر/ 1397|| 6:28 PM
  تعداد بازدید:1220

  هفدهمین یادواره دوازده شهید دفاع مقدس رستمرود و دو شهید مدافع حرم شهرستان نور در مسجد جامع این منطقه ‏برگزار شد.‏


  به گزارش نورخبر، سردار میرشکار در این مراسم گفت: مردم ما در زمان انقلاب به رهبری امام خمینی (ره) و پیروی از امام حسین علیه السلام اعتقاد داشتند. یقیناً امام حسین علیه السلام مردانی را که در راه خدا جهاد می کردند را بیشتر از افرادی که فرار می‌کردند تحسین می کرد. افرادی که در راه خدا ثابت قدم و صبور هستند، بیشتر مورد لطف و عنایت خداوند قرار می گیرند. خداوند ثواب دنیا و آخرت را به کسانی که در مقابل استکبار جهانی و داخلی می ایستند اهدا می‌کند. بنابراین راه جهاد و شهادت راهی حسینی است ، همانند شهید محمودی که پس از شنیدن عبارت یا ابا عبدالله با اصابت خمپاره به شهادت رسید. زمانی که جهان به دو قطب کمونیست غرب و کانتالیست شرق تبدیل شده بود، امام خمینی(ره) دولتی را بر اساس آموزه های قرآنی و ناب محمدی تاسیس کردند و شهیدان امروز ما برای مقابله با دو قطب استکبار شرق و غرب به شهادت رسیدند. کسانی که در مقابل امیرالمومنین ایستاده بودند به خود غره شده بودند و کسانی که همراه پیامبر (ص) بودند از خشم خدا بیم داشتند. جهاد در راه خدا تا ریخته شدن خون پاک شهیدان باید ادامه داشته باشد و نتیجه این امر رستگاری در راه خدا می باشد. همانند امام حسین علیه السلام و یارانش که با شهادت خود نزد خداوند گرامی شدند. بنابراین خانواده شهدا باید به خود افتخار کند.

  وی در ادامه افزود: بنا به گفته آیت الله آملی، جایگاه برخی از شهیدان حتی از جایگاه شهیدان کربلا به جز امام حسین علیه السلام و خانواده ایشان بالاتر می باشد، چرا که در آن زمان امام حسین علیه السلام جایگاه یارانش را در بهشت به آنها نشان داده بود. در صورتیکه شهدای هشت سال دفاع مقدس تنها به فرمان امام خمینی (ره) جان خود را در راه وطن تقدیم کردند. باید این را بدانیم که دشمنان اسلام همواره در صدد نابودی آن بودند. در تاریخ دشمنی ها به گونه های متعددی خودنمایی می کند همانند عدم ثبات شرایط اقتصادی در کشور ما که ناشی از توطئه های دشمنان است.

  سردار میرشکار اظهار داشت: جنگ نرم در طول تاریخ به شکل های مختلفی به جامعه اسلامی آسیب زده است. در حال حاضر مسئولین و مدیران ما باید راه انقلابی خود را ادامه دهند یقینا باید در مقابل بی تدبیری برخی از مسئولین ایستاد و قد علم کرد. مردم باید همانند پتکی باشند بر سر مدیرانی که طی مشکلات اخیر بی کفایتی خود را نشان دادند و قوه قضاییه نیز باید پیگیر این امر باشد. ما اگر قانون نداریم باید قانون وضع کنیم و اگر قانون داریم باید آن را اجرایی کنیم. ما باید مطالبه گری داشته باشیم و نگذاریم دشمن از این فرصت سوء استفاده کند.

  وی در پایان گفت: ما اگر می‌خواهیم همواره استوار باقی بمانیم باید به رهبری و استقامت و دین باوری مردم تکیه کنیم. یکی از برنامه‌های دشمنان ماٌیوس کردن مردم است و این کار را با تشویق مدیران به اختلاس و نقض قانون محقق می سازد. بنابراین افراد و اشخاص را باید کنار بگذاریم و حق را هدف اصلی خود قرار دهیم.