logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  برعکس خوانی نرگس
  کد خبر: 50776      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 31/ شهریور/ 1397|| 6:36 PM
  تعداد بازدید:1298

  دختر نوجوان 14 ساله ایزدشهری که می تواند همه کلمات و جملات را وارونه بخواند‎.‎


  به گزارش نورخبر، نرگس نیازپور دختر 14 ساله ای است که می تواند تمام کلمات و جملاتی که برای او عنوان می شود را ظرف چشم به هم زدنی برعکس بخواند و بنویسد.

  وی درباره اولین باری که توانسته این کار را انجام بدهد گفت: من در سن نه سالگی و زمانی که کلاس سوم ابتدائی بودم، نامم به وسیله همکلاسی هایم به تمسخر گرفته شده و دوستانم اسمم را برعکس کرده و مضحکه می کردند و از همان جا بود که تصمیم گرفتم با تمرین، تمام کلمات را برعکس کرده و استفاده کنم.

  نیازپور در ادامه اظهار داشت: برای اولین بار وقتی از مدرسه مرخص شدم به صورت وارونه با مادرم احوال پرسی کردم و مادرم از این عملم متعجب شده و پرسید به چه زبانی صحبت می کنی و من برایشان توضیح دادم و مورد تشویق و حمایت مادرم قرار گرفتم.

  نرگس نیازپور گفت: پس از تشویق مادرم مصمم شدم این کار را به صورت حرفه ای انجام داده و اکنون به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی برعکس میخوانم و می نویسم و قادرم هر کلمه و جمله ای را به هر زبان و گویشی که باشد وارونه کرده و عنوان کنم.

  وی ابراز کرد: هنوز کاربرد اصلی این کار را نمی دانم ولی چون علاقه به این کار دارم حتی برای یادگیری در درس هایم هم ابتدا کل مبحث را به صورت وارونه خوانده و سپس به طور صحیح می خوانم و الحمدلله به عنوان یکی از شاگردان ممتاز مدرسه ام هستم.

  وی در پایان عنوان کرد: بنده در حال حاضر به عنوان جوان ترین و معدود کسانی هستم که از این روش در کشور و جهان استفاده می کنم و امیدوارم با حمایت مسئولین بتوانم از این استعدادی که دارم برای سربلندی و پیشرفت کشورم استفاده کنم.

   


  banner
fhfh