logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  نمایش با شکوه عشق در بلده
  کد خبر: 50775      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 31/ شهریور/ 1397|| 6:33 PM
  تعداد بازدید:1322

  مردم داغدار شهر کوهستانی بلده همگام با دیگر عزاداران حسینی مراسم سوگواری برگزار کردند.‏


  به گزارش نورخبر، مهدوی عضو شورای شهر بلده در این رابطه گفت: عاشورا برای ما تنها یک حادثه نیست؛ بلکه نوعی فرهنگ و تاریخ آغازی دیگر است. حادثه عاشورا هرچند در زمانی بسیار کوتاه تحقق یافت و بیش از نیم روز دوام نیافت، امّا عمق حادثه چنان روایت تلخی را به تصویر می کشد که توجّه همه عالم را به خود معطوف می سازد و چنان شور و حرکتی می آفریند که همه قیام های حق طلبانه و آزادی خواهانه از سرچشمه اش آب می خورد و بر محور آن می چرخد. این وظیفه ماست که فرهنگ عاشورا و پیام کربلا را خوب بشناسیم و سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

  مهدوی درباره مراسمات شهر بلده اظهار داشت: طبق رسم دیرینه در این منطقه مردم عزادار و ولایی هر ساله با نذر بیش از 200 راس گوسفند و 10 راس گاو از عزاداران حسینی در این ایام پذیرایی می کنندو

  وی درپایان گفت: یکی دیگر از رسومات این شهر که در شب تاسوعا و عاشورا اتفاق میافتد سینه زنی به روش گردسینه یا همان سینه زنی کمربند گیری می باشد که در آن پیر و جوان در کنار هم به عزاداری می پردازند.

  خادم الزهرا، رئیس هیات فاطمیون شهر بلده نیز اظهار کرد: ما از سال 83 این هیات را تاسیس کردیم و چهار سال است با برپایی ایستگاه صلواتی 14 نوع چای و دمنوش و 14 نوع شربت مختلف جهت پذیرایی از عزاداران حسینی بر طبق مزاجشان از ایشان پذیرایی می کنیم.

   


  banner
fhfh