logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  آیت دیوسالار: سعی داریم تمام نیروها در پست اصلی خود قرار گیرند
  کد خبر: 50771      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 26/ شهریور/ 1397|| 1:14 PM
  تعداد بازدید:998

  مصاحبه اختصاصی آیت دیوسالار رئیس آموزش و پرورش شهرستان نور با پایگاه خبری تحلیلی نورخبر


  به گزارش خبرنگار نورخبر؛ مدیر آموزش و پرورش نور با بیان اینکه برای ساماندهی مناسب نیروی انسانی برنامه ریزی مدونی انجام داده ایم، گفت: تمام سعی ما این است نیروها در پست های تخصصی خود بکارگیری شوند.

  آیت دیوسالار اظهار داشت: بالاترین هدف ما این است تا نیروهای انسانی در تخصص خود به کار گیری شوند. از این رو برنامه ریزی گسترده ای نیاز است تا مشکل کمبود نیروی انسانی به ویژه در مقطع ابتدایی را به بهترین نحو حل کنیم.

  وی تحکیم و تقویت مستمر فضایل اخلاقی، تقویت هویت اسلامی ایرانی دانش آموزان، استقرار عدالت آموزشی و برخورداری دانش آموزان از فرصت های متنوع تعلیم و تربیت، توانمندسازی و ارتقاء صلاحیت های حرفه ای کارکنان، به روزآوری فرایند یادگیری و بهینه سازی فرایندهای آموزشی با استفاده از فناوری های نوین، و ارائه خدمات آموزشی تربیتی فرهنگی مناسب با نیاز ها و علایق و ویژگی های دانش آموزان را از مهم ترین برنامه های خود دانست.

  مدیر آموزش و پرورش نور همچنین ابراز کرد: غنی سازی فرایندها، محیط های آموزشی برای تربیت دانش آموزان متفکر؛ متعهد؛ خلاق و کارآفرین، استفاده از مشارکت ها و ظرفیت های درون و برون سازمانی و تصمیم سازیها و تصمیم گیریها، استفاده از نظارت و پایش مستمر برای بهینه سازی سیستم ها و فرایندها و برنامه های سازمانی، و استفاده از شاخص های استاندارد کیفیت برای ارزیابی واحدهای آموزشی، نیز در صدر برنامه ها قرار دارد.

  دیوسالار به ضرورت توسعه و تعمیق فعالیت ها در زمینه قرآن، نماز و عترت اشاره کرده و گفت: سازماندهی و ارتقاء مهارتهای حرفه ای نیروهای انسانی حوزه پرورشی و فرهنگی، ارزیابی و نظارت بر روند اجرای برنامه های پرورشی و فرهنگی، توانمند سازی دانش آموزان نیروی انسانی والدین، ارائه خدمات راهنمایی مشاوره، توسعه و تجهیز و بهسازی کتابخانه های مدارس، ترویج فرهنگ حجاب و عفاف، توسعه و تقویت فعالیت های گروهی دانش آموز در مدارس، و توسعه زیر ساختار و فضاهای پرورشی از جمله مهم ترین اهدافی است که باید با برنامه ریزی دقیق به دنبال ارتقای آن باشیم.

  وی با تأکید بر لزوم ارتقاء رتبه های کنکور سراسری سال آینده تصریح کرد: در سال جاری ۲۳ رتبه زیر ۲۰۰۰ و ۷ رتبه زیر ۱۰۰۰ داشتیم که نور را در بین ۳۲ شهرستان و منطقه به مقام نخست استان رساند. از این رو چشم انداز ما برای کنکور سال آینده نیز حفظ و ارتقای این جایگاه شایسته است.

  این مقام مسئول شهرستان نور افزود: در این راستا از اوایل تیرماه برنامه هایمان را در مدارس مختلف شروع کردیم و انشالله در طول سال این برنامه ها بصورت هفتگی و ماهانه ادامه خواهد یافت. دریافت بازخورد اقدامات از مدیران مدارس و برگزاری کلاس های مشاوره کنکور برای دانش آموزان در این زمینه با جدیت پیگیری می شود.

  دیوسالار با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۹_۹۸ نمره امتحانات نهایی پایه دوازدهم تأثیر ۳۰ درصدی در نتیجه کنکور دارد، خاطرنشان کرد: از این رو تمام تلاش ما این است تا در این حوزه از تمام ظرفیت مان برای ارتقای رتبه کنکور دانش آموزان و سایر مسابقات علمی استفاده کنیم.

  مدیر آموزش و پرورش نور در بخش دیگری از سخنان خود به یکی از بزرگ ترین چالش های آموزش و پرورش کشور اشاره کرده و یادآور شد: برآوردها نشان می دهد در طی سال های آتی با افزایش دانش آموزان در مقطع ابتدایی مواجه خواهیم بود. به همین خاطر با چندین مشکل اعم از کمبود معلم در این مقطع و کمبود فضای آموزشی روبرو می شویم که نیاز است برنامه ریزی دقیقی صورت گیرد.

  وی در همین زمینه ادامه داد: برخی از کلاس های ابتدایی ما ۳۰ تا ۳۸ نفره است که به هیچ عنوان در تراز استاندارد مدارس نیست. همچنین برخی مدارس ابتدایی به ویژه در مناطق روستایی نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارند که به همین دلیل نمودار مهاجرت تحصیلی ما از روستاها به شهر در حال افزایش است. این روند نادرست موجب افزایش بی رویه تعداد دانش آموزان در مدارس شهری شده و توازن تحصیلی را دچار اشکال می سازد.

  دیوسالار به مشکلات مالی و اعتباری کلی که بر دستگاه های اجرایی سایه افکنده نیز اشاره کرده و گفت: مشکلات این بخش از گذشته وجود داشته و همچنان وجود دارد. با توجه به استقرار پایه دوازدهم نیاز به فضای جدید و تجهیزات کارگاهی به صورت بسیار جدی احساس می شود که در این زمینه نیز برنامه ریزی هایمان در حال انجام است تا با کمترین مشکل مواجه شویم

   


  banner
fhfh