logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  وضعیت اقتصادی مملکت، تلنگری برای ریاست جمهوری جهت ترمیم کابینه‎ ‎
  کد خبر: 50767      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 11/ شهریور/ 1397|| 5:15 PM
  تعداد بازدید:1226

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام احمدی در ابتدای خطبه نماز جمعه ضمن تاکید به ترک محرمات و انجام ‏واجبات گفت: از صفات متقین، بخشش به خلق است. چنانکه حضرت علی (ع) در جنگ شمشیر خود را بنا ‏به تقاضای دشمنش به او هدیه داد. چرا که معتقد بود عدم اجابت تقاضا، از کرم یک مسلمان به دور است. ‏


  . هر چند که امیرالمومنین علم بصیرت داشتند و با این حرکت باعث مسلمان شدن دشمن خود گردید. بخشش حضرت علی (ع) به حدی زیاد بود که معاویه معتقد بود از میان دو خانه پر از طلا و کاه، ایشان ابتدا خانه طلا را انفاق می کند.

  امام جمعه شهرستان نور ضمن ابراز خرسندی از اتفاقات اخیر مملکت مبنی بر حضور پر رنگ دولت در مجلس و غبار روبی مجلس عنوان کرد: مردم در طی ماه های اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی، احتکار و دخالت دشمنان دچار نا امیدی شدند. اما خوشبختانه با حضور به موقع قوه قضاییه و اجازه رهبری، مفسدان اقتصادی دستگیر شده و به سزای اعمال خود خواهند رسید. حرکت خوش یمن دیگر ارتباط دولت و مجلس و طرح سوالات نمایندگان از رئیس جمهور و برقراری تعامل مناسب به جهت رفع مشکلات مملکت بود به طوری که مقام معظم رهبری این اقدام را حرکت شایسته ای در جهت برقراری مردم سالاری دینی اعلام کردند. اما عدم قانع شدن نمایندگان می تواند تلنگری برای ترمیم کابینه ریاست جمهوری باشد.

  حجت الاسلام احمدی در ادامه افزود: توجیحات برخی وزیران در رابطه با شرایط بد موجود قابل قبول نیست. در شرایطی که انباری حاوی بیش از ده هزار خودرو در تبریز پیدا می شود، چرا باید قیمت خودرو دو برابر شود. بنابراین باید با وزیران و مسئولان این نا به سامانی برخورد شود چون نتوانستند مردم را قانع کنند. یقینا نباید با حیثیت کارگزاران جمهوری اسلامی بازی کرد ولی منافع کشور هم در خطر است. درست است که باید از اقدامات مناسب برخی مسئولان حمایت کرد، اما باید با مسئولان بی تفاوت نیز برخورد کرد. برای مثال مسئول تعزیرات شهرستان نور را تنها به اسم می شناسیم. بنابراین نماینده شهرستان نور باید پیگیر منافع منطقه باشد و با مدیرانی که در کار خود دچار خدشه هستند برخورد کند.

  امام جمعه شهرستان نور در پایان با اشاره به برخورد جدی با محتکرین افزود: اگر با عاملان احتکار و مشکلات اقتصادی برخورد کنیم مردم خوشحال خواهد شد. در نظام اسلام نباید با کسی تعارف داشت و باید با خیانت کار مبارزه کرد.

   


  banner
fhfh