logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  شهر بلده در راه توسعه
  کد خبر: 50766      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 11/ شهریور/ 1397|| 5:06 PM
  تعداد بازدید:1525

  به همت شهردار و شورای اسلامی شهر بلده در آینده نزدیک این شهر بعنوان یکی از مناطق توریستی و ‏گردشگری تبدیل خواهد شد.‏


  به گزارش نورخبر، مهندس نیازی، شهردار بلده گفت: پروژه افتتاح شده در هفته دولت، دیواره سنگی به طول حدود ۳۰۰ متر بوده است که ارتفاع آن از یک متر تا حدود ۶ متر افزایش داده شده است. به دلیل کم درآمد بودن شهر بلده این پروژه به صورت امانی انجام گرفت. هزینه اختصاص داده شده به این پروژه حدود ۳۰۰ میلیون تومان بود که ۱۸۰ میلیون تومان از اعتبارات داخلی و مابقی از اعتبارات استانی تامین گردید. المان شهدا پروژه دیگری بود که با هزینه ای حدود 40 میلیون تومان انجام شد. در شهر بلده ۳۲ شهید داریم که با چند شهید شاخص شامل ۳۵ تن می شدند که برای آنها ده المان اصلی و یک المان بزرگ کنار مسجد ولیعصر نصب کردیم. احداث تیر برق، کاشت گل و گیاه و حفر چاه از اقدامات جانبی صورت گرفته این پروژه بود. هر چند که با در نظر گرفتن زمین هایی که تحت تملک مردم بود، این پروژه سنگین و با هزینه ای بالغ بر ۳ میلیارد تومان می شد اما توانستیم در هزینه ها و زمان صرفه جویی کنیم و این پروژه را به مدت ۴۰ روز بهره برداری کنیم.

  نیازی ضمن ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر حضور خود در شهر بلده، در ادامه افزود: اقدامات صورت گرفته در یک سال اخیر بیشتر در حوزه مبلمان شهری بود. حدود ۸۰ درصد کوچه‌ها با هزینه بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان آسفالت گردید و در جوار آن پیاده رو سازی صورت گرفت. مشکل برق کوهستان ۱۱، کوهستان ۶ و مسجد جامع حل شد. همچنین تعویض بلوار با سنگ گرانیت به طول حدود ۴۰۰ متر در دست اقدام می باشد و طراحی پروژه آبشار رو به اتمام است. اما به دلیل کوهستانی بودن منطقه و سردی هوا، پروژه های عمرانی در چند ماه آینده کمتر خواهد شد. پروژه در نظر گرفته شده برای سال آینده، احدات پارک به مساحتی حدود 20 هزار متر در سه فاز می باشد که طراحی آن برای استان فرستاده شد.

  شهردار بلده در خصوص بخش گردشگری اشاره کرد: شهر بلده به دلیل داشتن قلعه فولاد و خانه خان بابا خان بهترین موقعیت گردشگری را دارد. اما بهترین شرایط مربوط به زمینی حدود 20 هکتار در نیف است که قابلیت مسکونی ندارد و شرایط مساعدی برای بخش تفریحی و توریستی دارد. در صورت موافقت بخش مسکن و شهرسازی، طراحی طرح توجیهی آن را با استفاده از مشاوران حاذق پیگیری خواهیم کرد. به طور کلی باید بتوانیم سرمایه گذاران بیشتری برای منطقه بلده جذب کنیم. علاوه بر این با توجه به وفور محصولات لبنی و گیاهان دارویی در این منطقه، می‌توانیم جشنواره ای برای توریست ها برپا کنیم.

  نیازی شهردار بلده در آخر افزود: در شهر بلده ممکن است در سال حداکثر تا 10 پروانه ساخت صادر کنیم. برای رفع مشکل آب شرب، اقدامات اولیه به کمک شورای شهر صورت گرفته شد و تنها باید پمپ خریداری شده از استان نصب گردد. همچنین مشکلات گاز منطقه توسط دکتر اسماعیلی در حال پیگیری می باشد که در همین جا از ایشان و دکتر شادمان فرماندار شهرستان نور به خاطر تمام دغدغه هایی که برای آبادانی هرچه سریعتر بلده دارند تشکر و قدردانی دارم.

   


  banner
fhfh