logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  دکتر حسینی: در سال 1396حدود 450551 نفر خدمات در بیمارستان نور داشتیم.‏
  کد خبر: 50669      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 08/ اردیبهشت/ 1397|| 8:22 PM
  تعداد بازدید:1586

  نشست خبری دکتر سید حمید حسینی رئیس شبکه بهداشت و درمان و رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) ‏شهرستان نور در با اصحاب رسانه ‏


  رئیس بیمارستان نور ضمن تشکر از همه همکاران خویش و خبرنگاران گفت: از اینکه حامی و پشتیبان ما در حوزه سلامت هستید تشکر می کنم. با توجه به شرایط خاصی که در سال 96 پیش آمده است که اشاراتی به آن قضیه خواهم داشت و اینکه همکاران  و خبرنگاران چقدر می توانستند به ما کمک کنند، صحبت خواهم نمود و گلایه ای از کسانی که اینجا حضور ندارند دارم که انشاالله سعی کنند وقتی فضایی ایجاد شده بیایند و فضا را از این حالت خارج کنند و اشارات کوتاهی به دستاوردهای شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام خمینی (ره) در سال 96 خواهم داشت.

  وی در ادامه افزود: در بحث بیمارستان امام خمینی نور ما در سال گذشته (سال 1396) حدود 450551 نفر خدمات در این بیمارستان داشتیم. حدود 359178 بار مراجعه خدماتی در شبکه بهداشت منهای آن از نظر کارهایی که در حوزه بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای انجام شد و بنده به آنها الان اشاره نمی کنیم. ما در سال 96 حدوداً 16891  واحد واکسیناسیون داشتیم. حدوداً 18306 بازرسی از مراکز اماکن های عمومی و   2666 بازدید از کارهای تحت پوشش داشتیم . باید توجه  داشت ما مراجعه 450 هزار نفری در سال گذشته داشتیم،در صورتی که این شهرستان حدود 100 هزار نفر جمعیت دارد یعنی حدود 5/4 برابر جمعیت شهرستان نور فقط به بیمارستان نور مراجعه داشتند.   32557 ویزیت متخصص و حدود 9069 دیالیز داشتیم. 2948 سی تی اسکن در بیمارستان نور انجام شد.

  دکتر حسینی گفت: مردم قبلا برای سی تی اسکن باید به شهرستانهای دیگر می رفتند 2948 سی تی اسکن در بیمارستان ما انجام شد و حدود 3274 عمل جراحی بزرگ داشتیم و ما عمل جراحی کوچک را در لیست نیاوردیم. حدود 897 نفر زایمان در بیمارستان نور انجام شده است . حدود 98975 تزریق و پانسمان و حدود 100 هزار تزریق و پانسمان داشتیم.

  وی گفت: در خصوص فوت آرتین عزیز ما منتظر جواب پزشکی قانونی هستیم. ما خطاهای پزشکی را در پیشرفته ترین کشورها داریم و از نگاه بدبینانه هم اگر نگاه کنیم خطاهای پزشکی وجود دارد.  عوارض ناخواسته تزریقات را داشتیم . این بحث ها پیش می آید نه اینکه خدای نکرده مشکلی پیش بیاید و ما بی توجه از کنارش رد شویم. پس بنابراین وقتی می گوییم 450هزار نفر مراجعه کننده داریم از این مراجعه کننده 100 هزارمورد تزریقات انجام شد. مجموعه بهداشت و درمان طوری نیست که انتقاد پذیر نباشد. بنده از پوشش خبری شما خبرنگاران تشکر می کنم و از انتقادات سازنده شما نیز تشکر می کنم.  یک اشتباهی شده؛ کل خدمات سیستم بهداشت و درمان را زیر سوال می برند و فضای جامعه را ملتهب می کند و اعتماد مردم را خدشه دار می کند. این همه سال الحمدالله یک بار مورد تالاسمی نداشتیم. در این بحثها ما انتظار داریم بحث خدمات را در حوزه بیمارستان و حوزه شبکه و در مراکز ارائه بدهیم و بیشتر پوشش بدهید.

  حسینی افزود:  در ارتباط با بحث  صحبت هایی که فرماندار محترم شهرستان نور در مورد تعداد مسافران داشتند ما با توجه به اینکه در بلده، چمستان، در روز تقریبا 300 ویزیت پزشک داشتیم در بیمارستان ما گاهی اوقات به 700 ویزیت هم رسیده است. در این ایام حدود 10 هزار نفر بیمار به اورژانس مراجعه کردند و حدود 6700 نفر به مراکز خدمات جامعه سلامت مراجعه کردند و بیشترین تعداد در چمستان بود. حدود 13000 مورد خدمات پرستاری در بیمارستان نور و حدود 79 تا 80 تا جراحی داشتیم. ما بیمارستان نور ، بلده و چمستان را به نحو احسنت پوشش دادیم.

  رئیس بیمارستان گفت: در جایی به سرویس بهداشتی اورژانس گیر داده بودند ، ما نمی گوییم مشکل وجود ندارد ، مشکل وجود دارد. به فرماندار محترم هم گفتم این سرویس بهداشتی ، سرویس بهداشتی بیمارستان ما نیست سرویس بهداشتی مختص بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می کنند نیست. این سرویس بهداشتی شهر است . حوزه بهداشت مرکز عبدالله آباد امسال افتتاح خواهد شد و حوزه چمستان و رویان و لاویج در حال ساخت است. امسال پایگاه اورژانس 115 رویان را افتتاح خواهیم کرد. بخشی از این کارهایی که انجام شده مشارکت مردمی بوده است. اورژانس گلندرود هم ساختمانش در آینده نزدیک آماده می شود. ما کمبود نیروی انسانی داریم که جزء برنامه های ما است که تامین شود. بحث آزمایشگاه و دندانپزشکی است. در بحث بیمارستان، ما هنوز یک مقدار مشکلاتی داریم در بحث نیروهای متخصص مشکل داریم و پیگیری های جدی انجام شد.

  رئیس شبکه بداشت اشاره کرد: ارتباطاتی با دکتر جان بابایی معاون درمان، وزیر بهداشت و درمان داشتم  و ایشان قول هایی دادند که برای متخصصین که در بخش ارتوپدوی و .... اقدام کنند. البته یک پزشک متخصص دیگر به اورژانس آوردیم و یکی از برنامه هایمان این است که پزشک متخصص در اورژانس را تکمیل کنیم. حضور متخصصین اورژانس خیلی مهم است. 2 تا تخت دیالیز گرفتیم ضمن اینکه همشهریانمان را پوشش دادیم کل مسافرین را هم پوشش دادیم. تجهیزاتی خریداری شده و قول هایی که از دکتر جان بابایی گرفتم یک سری تجهیزات هم می آید.

  دکتر سید حمید حسینی بیان داشت: بحث بیمارستان 160 تختخوابی است که دکتر اسماعیلی در این مورد خیلی پیگیر هستند و بزودی کلنگش را با حضور ایشان خواهیم زد. بحث نیروی انسانی است که انجام می شود. بخش جراحی چشم نداشتیم که الان راه اندازی شد. دستگاه هایی در این حوزه ما کم داریم. در بحث دستگاه های وی تی اسکن  قول هایی گرفتم تا تهیه شود.

   


  banner
fhfh