logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  امام جمعه ایزدشهر : اهمیت به کارگر یعنی خرید کالای تولید داخلی
  کد خبر: 50664      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 07/ اردیبهشت/ 1397|| 9:34 PM
  تعداد بازدید:447

  به گزارش نورخبر، حجت الاسلام حاجی زاده امام جمعه ایزدشهر د خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: ‏در دوران غیبت باید بیشتر حواس خود را جمع کنیم. چرا که در روایات آمده است که این دوران بسیار ‏حساس است. چون زمان آزمایش و ابتلای مردم به انواع مشکلات و گرفتاری ها می باشد تا افراد ناخالص از ‏خالص جدا گردند. فتنه ها در این دوران بسیار می باشد و اگر افراد، هوشیاری و علم کافی نداشته باشند، در ‏امتحان های دوران آخرالزمان گرفتار خواهند شد‎.‎


  حجت الاسلام حاجی زاده افزود: در دین مبین اسلام به مشورت کردن به خصوص با افراد آگاه و با صلاحیت  بسیار تاکید شده است. بر همین اساس شورای شهری بنا گردید و فلسفه اصلی انتخاب شوراها، انتخاب و انتصاب فردی اصلح به عنوان شهردار می باشد و فردی باید انتخاب گردد که دارای علم مدیریت شهری و تعهد کافی باشد. با نگاه اجمالی در خواهیم یافت، در هر دورانی که شوراها به صورت قوی عمل کردند، دولت نیز پیشرفت زیادی داشت. در صورتی که ضعف عملکرد شوراها موجب افزایش صرف هزینه اقتصادی و زمانی برای نظارت بر عملکرد و اصلاح مشکلات گشت.  یکی دیگر از کارهای شورا نظارت بر نحوه عملکرد شهرداری می باشد که مقام معظم رهبری نیز به این امر تأکید نمودند. ایزدشهر دارای شرایط بسیار مناسبی جهت توسعه می باشد که اگر به این حوزه توجه شود، پیشرفت‌های زیادی را  شاهد خواهیم بود. ایزدشهر این ظرفیت را دارد که به جایی برسد که مسافران بعد از کیش برای مسافرت و تفریح به این شهر توجه ویژه داشته باشند.

  امام جمعه ایزدشهر گفت: کارگران در جامعه ما کمتر مورد توجه قرار گرفته و برخی افراد تصور می‌کنند که تمجید از این افراد تنها اختصاص به روز کارگر دارد. اهمیت به معنای کارگر یعنی بستر سازی برای اشتغال و افزایش رفاه اقتصادی این افراد می باشد. کارگری که بیکار باشد اهمیتی به جشن های روز کارگر نمی دهد. اهمیت به کارگر ایرانی به معنای حمایت از تولید داخلی می باشد و رفتن به سمت کالاهای خارجی به معنای آسیب به این قشر زحمتکش جامعه می باشد. اگر این امر در کشور ما مورد توجه همه مسئولین و مردم قرار گیرد، به معنای این است که انقلاب اقتصادی در جمهوری اسلامی ایران اتفاق خواهد افتاد.

  وی در ادامه اظهار داشت: معلمان با جهل زدایی مسیر پیشرفت را برای جامعه فراهم می‌کنند. انسان با بصیرت مسیر کمال را به راحتی طی می کند و این وظیفه اصلی معلمان می باشد. سرمنشأ بسیاری از شقاوت ها و مشکلات در جامعه مربوط به آموزش نا صحیح در دوران مدرسه می باشد. معلم وظیفه دارد که در کنار اندیشیدن، اندیشه درست را هم نشان دهد و این معنای کامل تعلیم و تربیت است. لذا اگر تعلیم و تربیت با هم تلفیق شود شاهد جامعه ای رو به کمال و پیشرفت خواهیم بود.  گاهی ممکن است افراد جامعه اندیشیدن را بلد باشند اما اندیشه اشتباه در سر پرورانده باشند.

  این مسئول گفت: دشمنی جبهه استکبار روز به روز بیشتر، صریحتر و خصمانه تر می شود به طوری که مواضع یک سال اخیر جبهه استکبار بسیار بیشتر از چندین دهه اخیر می باشد. تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و تهدیدهای نظامی و صراحتاً دستور براندازی انقلاب در برنامه هایشان وجود دارد. در یک سال اخیر به طور صریح اعلام کردند که در صدد براندازی نظام توسط عوامل داخلی می باشند. آمریکا پروژه ناامن سازی در داخل ایران را با قوت پیگیری می‌کند و برای رسیدن به این هدف از بسترهایی همانند ایجاد یاس و ناامیدی مردم نسبت به نظام و بی توجهی مردم به قوانین جمهوری اسلامی استفاده کرده است. چون اگر قانون زیر پا گذاشته شود، شرایط برای تهاجم دشمنان بهتر فراهم خواهد شد. آمریکا به دنبال ایجاد بدبینی بین مردم و مسئولین نظام می‌باشد و شبهات بسیار زیادی را توسط عوامل داخلی برای مردم در حوزه نظام، ولایت و مسئولین برای مردم ایجاد کردند. یکی از دلایل این اتفاقات، ذات پلید جبهه استکبار می باشد که از ابتدا روشن بوده است. علت دیگر این است که آنها ایران را مقصر تمامی اتفاقات و شکست های رخ داده طی این چند سال اخیر در این منطقه  و به خصوص غرب آسیا می دانند که حقیقت هم همین است

   از بیانات مقام معظم رهبری در جمع شرکت‌کنندگان مسابقات بین المللی قرآنی این بود که فرمودند: ایران توانسته با عمل به قرآن در برابر آمریکا و استکبار بایستد و پیشرفت کند. ذلتی بالاتر از این نیست که کشورهای عربی واقع در منطقه بدون وجود آمریکا و ترامپ موجودیتی ندارند ولی هیچ جایی نمی توان یافت که در چهار دهه اخیر آمریکا در خصوص ایران اینگونه صحبت کرده باشد. ترامپ می گوید در این چند ساله بالغ بر 7 تریلیون دلار هزینه کردیم  ولی به دلیل حضور ایران هیچ موفقیتی کسب نکردیم بلکه جبهه ای متشکل از لبنان، افغانستان، سوریه و روسیه با محوریت ایران شکل گرفت. نه تنها چیزی عاید آمریکا نشد بلکه جبهه اسلام شکل گرفت لذا نسبت به ایران کینه دارند.

  حجت الاسلام حاجی زاده در پایان اظهار داشت: یکی از دلایل اصلی امنیت ایران، سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و زحمات چهارصد هزار نفر از افراد نیروی انتظامی  برای حفاظت از کشور می باشد. این دور از انصاف است که به دلیل خطای یک فرد کل مجموعه سپاه و اطلاعات و نیروی انتظامی زیر سوال رود و  این مهم در ادامه جزء پروژه های آمریکا می باشد.

   


  banner
fhfh