logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  تور جهانی جودو در مجتمع تفریحی توریستی دشت نور شهرستان نور برگزار شد
  کد خبر: 50662      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 04/ اردیبهشت/ 1397|| 9:28 PM
  تعداد بازدید:407

  به گزارش نورخبر، سیاحی دبیر کل فدراسیون جودوی ایران گفت: تور جهانی جودو در مازندران به میزبانی ‏نور برگزار گردید که فدراسیون جهانی جودو در راستای توسعه و جذب جودو بیشتر در دنیا برنامه ریزی اش ‏به این صورت است که، یک توری طراحی شده که این تور با سفر به کشورهای مختلف با ۲ هدف کارش را ‏دنبال می کند.‏


  هدف اولش این است  که وقتی قهرمان های المپیک و افراد بزرگ جودوکار در استانها و کشورهای مختلف حاضر می شوند، این جاذبه برای نونهالان و نوجوانان بوجود می آید که بتوانند به جودو جذب بشوند و جمعیت و خانواده ی جودو را در دنیا بزرگ تر کنند. رویکرد دوم این تور این است که وقتی در هر کشوری حضور پیدا می کنند فرهنگ ، آداب و سنتهای اقوام مختلف آن کشور را به تصویر می کشند و این در قالب یک مستند در تمام  شبکه های تلویزیونی دنیا پخش می شود. توری که به ایران آمده است از ۲۵ فروردین تا ششم اردیبهشت کارش را در ۸ استان کشور دنبال می کند.

  وی افزود: اعضای این تور نیکلاس مستر است که ایشان رئیس کمیته رسانه ای فدراسیون جهانی جودو و عضو کمیته رسانه ای است و خودش هم از مدرسین رسمی فدراسیون است. نیکلاس انواری است که نقره ی بازیهای المپیک لندن را دارد و قهرمان اروپا و قهرمان جهان بود. همراه این تیم خانم امان بودند که ایشان برنز مسابقات المپیک لندن را داشته اند و چند دوره قهرمانی جهان و اروپا را  نیز در کارنامه داشتند. لیک برنامه ی خانم هایمان در ایران ۲ تا برنامه بود بعد از اینکه برنامه خانمها اجرا شد ایشان کشور را ترک کرد.

   سیاحی در ادامه گفت: همراه این گروه ۲ نفر هم هستند که مستند ساز هستند و  از اول که وارد ایران شدند تمام جاذبه ها و فرهنگ ایران را فیلمبرداری می کنند و مستند سازی می کنند. در راستای اینکه چرا مازندران و نور انتخاب شد ما برای اینکه به این واسطه بتوانیم فرهنگ کشور مان را صادر کنیم و به دنیا بشناسانیم که تمدن ایرانی چه جایگاهی دارد، آمدیم  استانهایی را انتخاب کردیم  که با توجه به این فرصت کمی که داریم بتوانیم ایران را تقریباً بشناسانیم . مازندران بواسطه قدمت، تمدن و سرسبزی و آب و هوایی که دارد یکی از  استان هایی شد که انتخاب شد و این برنامه در اینجا اجرا شد. جا دارد که من  تشکر کنم از میزبانی بسیار خوب استان مازندران بخصوص شهرستان نور و هیئت جودوی استان، فرماندار و اعضای شورای شهر که واقعاً میزبانی خوبی داشتند و برنامه بسیار خوبی را اجرا کردند.  ضمنا گروه ۵ نفره ای از اسپانیا ، مجارستان و فرانسه آمده اند. 

    نیکلاس مستر، مسئول کمیسیون بین المللی جودوی ایران و مسئول بین الملل جودوی فدراسیون جهانی، از فرانسه بیان داشت:  حضور و استقبال ایرانیان بسیار عالی  و خیلی  شگفت انگیز بود. هر دفعه که با جودو کاران ایرانی مواجه شدم چیزی جزء شاهکار و قدرت ندیدم.

  این تور جهانی جودو در استانهای اصفهان، شیراز، همدان، خراسان شمالی ،خراسان رضوی، البرز، تهران، مازندران برگزار گردید.

   


  banner
fhfh