logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  قارنعلی : بخاطر ظاهری که داشتم یک بار کتک خوردم
  کد خبر: 50658      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 25/ فروردین/ 1397|| 7:20 PM
  تعداد بازدید:971

  مصاحبه کوتاه اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی نورخبر با علیرضا گالش (قارنعلی)‏


   

  نورخبر: این شخصیت را بر چه اساسی پیدا کردید؟

  علیرضا گالش: من حدود ۱۵ سال پیش این شخصیت را با نمایش قارنعلی در سرزمین عجایب شروع کردم و ایده آن را بر اساس داستان مردی از روی پرچین پرید به کارگردانی آقای جهانگیری  گرفتم.  ابتدا از شهر کردکوی گرگان کار خود را آغاز کردم و به مدت ده سال در زمینه تاتر فعالیت داشتم و حدود ۷ سال  به عنوان show man فعالیت می کنم.

  نورخبر: حال و هوای این کار چه تاثیری روی فرهنگ مازندرانی دارد؟

  قارنعلی: شاید به مزاج بعضی افراد سازگار نباشد و این کار را تمسخر زبان مازندرانی بدانند. اما باعث افتخار من است که در استان های دیگر زبان مازندرانی را اشاعه می دهم. با این حال حدود ۹۸ درصد افراد استقبال خوبی نشان دادند و امیدوارم ۲ درصد باقیمانده طرز فکر خود را اصلاح نمایند.

  نورخبر: مدتی است که استند آپ کمدی رواج پیدا کرده است. آیا قارنعلی تصمیم به این کار دارد؟

  گالش: من show man هستم و این کار ترکیبی از استند آپ، تغییر صدا، کمدی و مسابقه و... است. به علاوه من با پوشش مازندرانی یک کارکتر جدید خلق کردم ولی در استند آپ محدودیت هایی وجود دارد و باید در شخصیت اصلی خودم، با حرف زدن مردم را به چالش بکشانم. هدف من تنها شاد کردن مردم در جهت مثبت است و به سیاست و آسیب زدن به حرفه ای کاری کسی ندارم.

  نورخبر: برای تبدیل قارنعلی به برند چه برنامه هایی دارید؟

  قارنعلی: من در حال تحصیل در رشته کارگردانی هستم. ولی من موافق به ثبت رساندن اسم نیستم چون دوست دارم قارنعلی بعد از من هم ادامه داشته باشد و به همین شکل و لباس و با ایده های نو و جدید به فعالیت ادامه دهم.

  نورخبر: آیا برای تربیت قارنعلی جدید تلاش می کنید؟

  علیرضا گالش: خیلی ها تماس می گیرند و یقینا به تمام افراد علاقه مند در این زمینه کمک خواهم کرد.

  نورخبر: شهرستان نور را چگونه دیدید؟ آیا با هنرمندان شهرستان در ارتباط هستید؟

  قارنعلی: بله با آقای فردین اسلامی (نادعلی) و آقای حسینی(ننه سلیمه یا سکینه) در ارتباط هستم.

  نورخبر: آیا قارنعلی خاطرات تلخ و شیرینی دارد؟

  گالش: این خاطرات طبیعت کار هنری است. یک بار قبل از اجرا مادربزرگم فوت کرد. یا یک بار برای برنامه ای در کاشان که تنها مبلغ یک میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت می کردند، من با ماشین ۸۰ میلیونی تصادف کردم و از نظر اقتصادی متضرر شدم. یک بار به خاطر ظاهری که داشتم کتک خوردم و حدود ۷ نفر با پنجه بوکس به من آسیب زدند. چون قارنعلی تیپ ساده با شلوار کردی دارد و همین تیپ برای افرادی سو تفاهم ایجاد می کند. همه این خاطرات برای من شیرین است و کار هنری پستی و بلندی دارد.

  نورخبر: برای افرادی که تمایل به ورود به این حرفه دارند چه پیشنهادی دارید؟

  قارنعلی: بعضی افراد برای کار کمدی به کلاس های فراوانی می روند. اما اصل اساسی روحیه خود ادم است که اگر  فردی روحیه مثبت و شادی داشته باشد، برای خنداندن مردم نیازی به کلاس ندارد.

  انشالله مردم عزیزمان روز به روز شادتر باشند.

   


  banner
fhfh