logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  یک روز زرین در افتخارات ورزش دوچرخه سواری استان مازندران
  کد خبر: 50652      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 26/ اسفند/ 1396|| 6:40 PM
  تعداد بازدید:309

  مصاحبه با کامران شریفی، ریاست دوچرخه سواری شهرستان نور، مسئول کمیته دوچرخه سواری استان ‏مازندران، ریاست شورای شهرستان


  نورخبر: توضیحی در باب دوچرخه سواری استان هست بفرمایید؟

  شریفی: با سلام خدمت مخاطبین نور خبر، امروز اختتامیه دوازدهمین مرحله مسابقه دوچرخه سواری استان به همراه نکوداشت مرحوم علیجان تنکابنی، پدر دوچرخه سواری استان مازندران و یادبود شهدای مدافعین حرم، شهید علی جمشیدی و ابولفضل نیکزاد برگزار گردید. مراسم اهدای جوایز به هفت منطقه از استان مازندران شامل میانرود، نکا ، ساری، بابلسر، قائمشهر، فریدون کنار، رامسر و تنکابن انجام شد. از حضور گرم کلیه ورزشکاران، روسای هیئت ها و مسئولین تشکر می کنم.

  ورزش دوچرخه سواری علاوه بر تفریحی و هوازی بودن، می تواند یک ورزش همگانی باشد. ما برای اولین بار در شهرستان نور مراسم را به همت روسای دانشگاه و کمپین سه شنبه بدون خودرو برگزار کردیم. در سال ۹۵ بزرگترین مسابقات جایزه بزرگ کشور را با حضور اعضای تیم ملی که در المپیک ریو برزیل حضور داشتند از نور تا رامسر برگزار کردیم. الان این آمادگی را داریم که در خرداد ماه تور کوه رویان تا کجور به مسافت ۷۰ کیلومتر با حضور اعضای تیم ملی بر پا کنیم.

  جایگاه دوچرخه سواری در شهرستان نور با توجه به پر هزینه بودن و نداشتن کمپ مناسب، مجبور به عبور در پارک و کناره های جاده هستیم. ما بزرگترین کمپ دوچرخه سواری کشور را در ساری داریم که حدود ۱۵ سال نیمه کاره است و باید به همت مسئولین این پیست که رتبه دوم آسیا را دارد افتتاح گردد. ما دوچرخه سواران به نامی همانند آقای جبرئیلی در استان مازندران داریم و همچنین برادر گرامیشان که مربی تیم ملی هستند. پتانسل دوچرخه سواری استان زیاد است و از رتبه ۲۱ به ۹ ارتقا پیدا کردیم. باشگاه های دیگر به دلیل داشتن اسپانسر های قوی، پتانسیل بالایی دارند. در استان مرکزی، آزدبایجان، یزد و تهران اسپانسر مالی دارند. استان مازندران از نبود اسپانسر مالی رنج می برد و انشالله بتوانیم با جلسات توجیهی که توسط اعضای تیم ملی می گذاریم بتوانیم سطح دوچرخه سواری استان را بالا ببریم.

  نورخبر: مهمترین فعالیت های شما چه بوده و در سال جدید چه خواهد بود؟

  کامران شریفی: برگزاری مسابقات در سطوح مختلف سنی در سطح شهرستان را داریم. همچنین اعزام تیم هایی به مشهد مقدس و دو دوره اعزام به کربلا داشتیم. امسال هم آمادگی برپایی مسابقه از شهر نور تا کجور را داریم.

   


  banner
fhfh