logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بهزاد مختاری : سیاسیون اجازه دهند که انتخاب ریاست بیمارستان امام خمینی(ره) نور بر عهده نظام پزشکی ‏نور باشد‎. ‎
  کد خبر: 50649      کد خبرنگاری : 941105
  منتشر شده: 20/ اسفند/ 1396|| 6:30 PM
  تعداد بازدید:225

  متن سخنرانی کوتاه بهزاد مختاری خبرنگار نورخبر در نشست جامعه پزشکی و بهداشت و درمان شهرستان ‏نور ‏


  با سلام بر جامعه بزرگ و شریف پزشکی شهرستان نور، و کادر مظلوم بهداشت و درمان ، به عنوان خبرنگاری که در حوزه ی بهداشت و سلامت مقالات و تحلیلهای زیادی را در سایتها و فضای مجازی داشتم و بعضاً تعبیر به انتقاداتی از سوی بعضی ها شد. در حالی که من اصلا اعتقادی به انتقاد ندارم زیرا می گویم در تحلیل  یک موضوع مهم ترین اصل این است که به چه نتیجه ای می خواهیم برسیم و می خواهیم چه بگوییم!؟.

   اینکه فقط ایرادات را گفتن هنر نیست. شما خیلی بهتر از من به مشکلات حیطه بهداشت و درمان واقف هستید. خیلی چیزهای خطوط قرمز را می دانید که حتی شاید ما خبرنگاران هم خیلی در جریان نباشیم و صحت آن را نتوانیم تایید کنیم. اما اصل مطلب این است، خواهشی که از محضر دکتر اسماعیلی و جامعه سیاسیون شهر دارم؛  بیایید انتخاب ریاست بیمارستان را به عهده ی نظام پزشکی خود شهرستان بگذاریم چرا که خود پزشکان در حیطه ی خودشان بهتر می توانند کارشناسی کنند و نظارت داشته باشند که چه عزیزی می تواند این مسئولیت خطیر را بر عهده بگیرد.

  خبر دارم امروز اگر یکی از شما عزیزان یا پرستاران  بزرگوار یک آمپی سیلین ساده بخواهد تزریق کند استرس دارد ، مشکل دارد. جو عمومی متاسفانه خیلی مسموم شده است. حالا بعضی از کانالهای غیر مجاز ، که در اینجا از آقای دکتر اسماعیلی عاجزانه خواهش می کنم نسبت به این موضوع کاملا ً ورود پیدا کنند. ما ۱۴ خبرنگار رسمی در شهرستان نور داریم که همگی عضو خانه مطبوعات هستند اما متاسفانه در مجالس رسمی و گاها جلسات، ما کانالها و بعضی از افراد را در می بینیم که شایسته جمع خبری نیست و مشکلات ایجاد می شود. 

  اما بیاییم آنالیز کنیم که چرا با وجود پزشکان حاذق نوری که فرزندان شایسته همین شهرستان هستند  امانوعی استرس ، نوعی نگرانی بر این است که اگر من رئیس بشوم فلان و بهمان می شود... اولین قضیه این است که ما جامعه خبری در کنار شما پزشکان بزرگوار هستیم برای اینکه بتوانیم آسیب شناسی بکنیم و کمک بکنیم تا این استرس کاهش پیدا بکند. خیلی از کسانی که پولدار هستند خیلی راحت می توانند بیمارانشان را به شهرهای دیگر یا تهران ببرند اما بیمارستان امام خمینی(ره)  نور امید فقرا است برای همین نکته، این امید را نباید ناامید شود. باید کمک کنیم. اتفاقات، اشتباهات پزشکی در تمام دنیا، در مدرنترین بیمارستانهای جهان هم اتفاق افتاده و می افتد و خواهد افتاد. این یک استاندارد جهانی دارد و همه این را می دانیم .اما اینکه نسبت به این اتفاق تلخ چگونه برخورد کنیم مهم است. بایکوت خبری کردن یک مطلب نه تنها هیچ سودی ندارد بلکه زمینه شایعات و دروغ پردازیها را زیاد میکند کما اینکه در مورد آرتین عزیزهمین شد، خیلی خبرهای کذب توی فضای مجازی آمد.  خوشحالم از طرف پایگاه خبری نور خبر این را صادقانه بگویم تنها رسانه ای که نسبت به جریان درگذشت آرتین  عزیز تلاش کرده و تلاش می کند مطلب کاملاً علمی و تخصصی و مستند ارائه بشود. بله تحلیل نوشته می شود اما تو این تحلیل هرگز حکم صادر نمی شود چون ما در جایگاهی نیستیم که حکم صادر کنیم ما خبرنگاریم نه پزشکیم و نه قاضی؛ اطلاعات تخصصی نداریم که بخواهیم در حوزه ی  پزشکی و قضاء اساساً حکمی را صادر کنیم.

  مختاری: به اصول و سوگند پزشکی خود همچون گذشته وفادار باشید و صبورانه ادامه راه دهید.

   

  آقای دکتر اسماعیلی،  بیمارستان امام خمینی نور مدینه  فقرا است، با رؤسای  بیمارستان  و بهداشت درمان مصاحبه داشتم همه از مشکلات گفتند و من هم تا حدودی به آنها حق می دهم و اعتقاد شخصی من این است که برای انتخاب ریاست بیمارستان ما نظر کارشناسی جامعه پزشکی را بخواهیم می تواند این پشتوانه ای باشد برای آن عزیز بزرگواری که به عنوان رئیس بیمارستان به مجموعه ورود پیدا می کند ما جامعه خبری حمایتش می کنیم قطعاً آقایان اطباء چون انتخاب خودشان است حمایتش می کنند و این سبب می شود که یک خدمات بهتر و بهینه به بیمارستان داده بشود و مردم راضی باشند و بعضی از واژه های غلط بین مردم دیگر رایج نباشد از تک تک شما خانمها و آقایان مجدد عذر خواهی میکنم از اینکه یک خبرنگار پشت تریبون آمد فقط برای این بود که بگوییم ماهم با شما همدردیم ، ما هم مشکلات شما را می دانیم  به والله اصلا دنبال این نیستیم که احدی از شما که سرمایه های علمی این شهرستان هستید را زیر سوال ببریم.تا یک جوانی که  بخواهد پزشک یا متخصص بشود ۲۵_۲۰ سال زمان میبرد و این زمان کوتاهی نیست و ما حق نداریم جامعه پزشکی را به بازی بگیریم بخاطر اینکه  به عنوان مثال اگر امروز احیاناً آقایا خانم دکتری سلام من را علیک نگرفت فردا من نروم قلم فرسایی کنم جامعه پزشکی را زیر سوال ببرم از طرفی دیگر با فضای بیمارستان و محیط بیمارستان کاملا ًٌ آشنا هستم اطلاعات کاملی از این مجموعه ها دارم و خیلی از چیزها را با چشمم دیدم. وظیفه ی اصلی ما خدمت رسانی به مردم است. شما پزشکان قسم خوردید، قسمی که جهانی شده، نماد شما نماد ایران باستان و ابوعلی سینا است. از شما خواهش می کنم به اصولتان همچنان پایبند باشید که هستید. خدمات شایسته ای که تا حالا ارائه دادید باز هم تداوم بدهید از استرس ها، حرف و حدیثها نگران نباشید. جناب دکتر اسماعیلی شما هم بزرگی کنید از سازمان  نظام پزشکی نور یک حمایت قاطع داشته باشید تا در انتخاب ریاست بیمارستان فرد اصلح انتخاب بشود.

  والسلام

   


  banner
fhfh