logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  شهردار نور : پل باکسی تمیشان تا شب عید به بهره برداری می رسد. ‏
  کد خبر: 50632      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 18/ بهمن/ 1396|| 3:40 PM
  تعداد بازدید:3281

  مهندس فرشاد اسدی، در مراسمی که به مناسبت ایام الله دهه فجر در مسجد جامع نور برگزار شد این¬چنین ‏به ارائه گزارش عملکرد شهرداری، دوره پنجم شورای اسلامی پرداخت:‏


  سلام و عرض ادب خدمت شهروندان نوری، آرزوی صحت و سلامت برای مقام معظم رهبری، درود بیکران برروح پر فتوح شهیدان انقلاب اسلامی، شهیدان جنگ تحمیلی، شهدای گمنام و شهدای مدافع حرم. عرض تبریک دارم ایام دهه ی فجر، فجر فاطمی را هم تسلیت عرض می کنم، انقلاب ما با جانفشانی به ثمر نشست. شهیدان ما اسطوره­ اند. قهرمانند.

  فرشاد اسدی در ادامه سخنانش اشاره کرد: مسئولین ما باید ادامه دهنده­ ی راه شهدا باشند. مسئولین باید جوابگوی شهروندان باشند و رضایت شهروندان حاصل شود. در دوره شورای پنجم، اعضای محترم لطف فرمودند بنده را بعنوان شهردار انتخاب نمودند. آن تصوری که ما نسبت به شهرداری داشتیم وضعیتش مطلوب نبود.  

  وی در مورد وضعیت مالی شهرداری و پرداخت عوارض توسط شهروندان عنوان داشت: در حال حاضر که خدمت شهروندان عزیز نوری هستیم 21 میلیارد و ششصد میلیون تومان بدهی برای شهرداری مانده است. با توجه به ظرفیت و ضوابط شهرداری، حدود 150 نیروی مازاد در شهرداری داریم. بجای اینکه هزینه­ ی پرسنلی ما ماهی پانصد میلیون تومان باشد تا یک میلیارد و دویست هم هزینه ­ی شهرداری است. همه­ ی این چیزها را شهروندان ما با پرداخت عوارض تقبل می ­کنند.  این 21 میلیارد و ششصد میلیون تومان بدهی از سال 88 بوده که بیشتر بدهی­ اش متعلق به سال 95-94 با 57 پیمانکار بوده است. یعنی به طور متوسط یک روز در میان ما با یک پیمانکار مشکل داریم.  

  اسدی در خصوص وضعیت معابر و کوچه ­های شهر نور گفت: من شهروند نوری زمانی که از خانه ­ام بیرون می ­آیم هنوز کوچه ­ی من آسفالت نشده است. خیلی از جاهای سطح شهر ما آسفالت نیست. معابر، سیمای شهری ما هنوز شایسته و بایسته­ ی شهروند نوری نیست. وقتی کوچکترین باران می­ آمد همه از آب گرفتگی معابر گلایه­ مند بودند. اعضای محترم شورای ما در انتخابات یک سری قول­ هایی دادند. ماهم به چیزهایی اعتقاد داشتیم، لمس کردیم، بالاخره بچه ­ی این شهر هستیم.

   شهردار نور در ادامه به عنوان معضلات موجود پرداخت و به راهکارهای صورت گرفته اشاره کرد و اظهار کرد: قدم اول بحث دفع آبهای سطحی بود که خداروشکر با همدلی و همکاری نیروهای خدوم شهرداری در حال انجام است و دلیل استفاده از این ظرفیت هم آن است که آقایان دیگر پتانسیل و اندوخته ­ای برای شهرداری نگذاشته بودند که ما سراغ پیمانکار برویم. یک عده گلایه­ مند هستند که چرا شهرداری پیمانکار انتخاب نمی کند. پیمانکار سود و بیمه و مالیاتی دارد. بالاخره ما با همین وضع موجود به صورت امانی با تلاش نیروهای زحمتکش شهرداری آبهای سطحی، تقاطع خیابان امام خامنه­ای به خیابان اصلی، ضلع جنوبی پلیس راه به خیابان امام خامنه ­ای که اکثر مواقع با کوچکترین باران آب گرفتگی داشتیم با کمک اعضای محترم شورا، کارکنان، بنده­ی حقیر تا هفت و نیم صبح ایستادیم که خبرنگاران هم تشریف داشتند کار را به اتمام رساندیم. چون محدودیت ترافیکی بود آن را هم ما انجام دادیم. نهر خیابان فردوسی از قدیم بود. آن هم مقداری را احیا کردیم که آن منطقه مشکلش برطرف شود. خیابان فردوسی تا 80 درصد مرتفع شد ولی متاسفانه در آن نهری که وجود دارد و پلی که زدند کف پل بالا است پسروی آب داریم که الحمدالله این هم انجام می شود . در استان که بودم زمانی که سیل می­ آمد از ستاد بحران استان می­ آمدند و گله می­ کردند که اگر در آب بندان جنوبی ما پارگی ایجاد شود، آب گرفتگی همه ­ی مردم را اذیت می ­کند. الحق و والانصاف اعضای محترم شورا از روز اول پیگیر این آبراه یعنی کانال بودند. قبلا با پیمانکار صحبت کردند. عددش 300میلیون بود. ما از 11:30 صبح با 50 نفر نیروی شهرداری و ادوات ، تا 3:30 صبح فردا و با همت دوستان این پروژه با ۱۱۰ میلیون انجام شد.  اگر ما امانی کار نکنیم حقوق پرسنل ما تامین نمی شود.

  مهندس اسدی در ادامه اشاره داشت: موقعی که اعضای محترم شورا آمدند حقوق تیر، مرداد و شهریور پرداخت نشده بود. خداروشکر که با شرایط انضباطی موجود، توانستیم این 5 ماه را هم حقوق ثابت پرسنل را پرداخت کنیم، چون ما درآمدی نداریم و در این 5 ماه تنها یک پروانه صادر کردیم. با توجه به شرایطی که شهرداری نور داشته ما باید معذرت­ خواهی کنیم یا دوستان قبلی ما بیایند از شهروندان ما معذرت­ خواهی کنند. به قاطعیت می گویم هیچ مدیر ارشد استان هیچ نظر مثبتی نسبت به نور نداشتند. حتی دیشب آقای شاه مرادی نماینده ریاست جمهوری نیز آمده بودند،  ایشان در جلسه برنامه و بودجه استان نیز تشریف داشتند. این جای تاسف دارد، در همه ­ی شهرستان ها 5 پروژه در سفر تعریف شده بود ولی برای شهر نور پروژه ­ای تعریف نشده بود. ایشان خودشان متاسف بودند چرا یک پروژه در نور تعریف نشد تا از سبد ملی اعتبار بگیرد. ما ساحل به این عظمت داریم، آزاد شده هیچ اعتبار، پارک جنگلی هیچ اعتبار، آب بندان هیچ اعتبار. ما در پیک مسافر واقعا مشکل ترافیک داریم. الحمدلله بازهم با کمک اعضای محترم شورا چند جلسه با مسئولین استان گذاشتیم اعتماد نسبی مسئولین به شهرداری جلب شد که امیدوارم شهروندان نوری هم آن اعتقادی که قبلا داشتند کنار بگذارند؛ مشارکت کنند، کمک و یاری کنند، شهرداری ما یک جان نسبی بگیرد.

  شهردار نور در مورد مشکلات مالی و پرداخت حقوق کارمندان شهرداری عنوان داشت: ما هنوز واقعا در پرداخت حقوق مشکل داریم. در نیروی مازاد. از اینکه پرسنل من حقوق ثابت شان را دریافت می کنند. من و اعضای شورا واقعا شرمنده ­ایم ولی نداریم. امیدواریم که انشأالله تا شب عید این مشکل برطرف شود. بحث حقوق معوقه فقط حقوق مرداد مانده است که آن هم اعضای محترم شورا خیلی پیگیر هستند که انشاالله تا شب عید محقق می­ شود.

  وی در ادامه در مورد دفع آبهای سطحی گفت: بعد از دفع آبهای سطحی و احداث کانال نیما، کمربندی نیما، ما خیابان ولیعصر (آیش شرقی) را با کمک و همیاری کشاورزان آن منطقه در حال بازگشایی هستیم و جا دارد  تشکر کنم از اعضای شورای کشاورزی آن منطقه، کلیه کشاورزان، اعضای محترم شورا که مسبب استارت خیابان ولیعصر شدند.  بحث ایام عید و تعطیلات است. ما چون ترافیک داریم قسمتی از جاده ­ی ساحلی ما ساخته شده است. پل باکسی تیمشان با 3 دهنه­­ ی 8 متری هم در دستور کار قرار گذاشتیم که امیدواریم تا شب عید به بهره برداری برسد.

  فرشاد اسدی  در ادامه از همکاری نماینده محترم شهرستان نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین شهری تشکر نمود و عنوان کرد: نکته ای که قابل توجه است و باید بنده بسیار ممنون و سپاسگزار باشم، از همت نماینده­ ی محترم جناب دکتر اسماعیلی، فرماندار جدید، آقای دکتر شادمان، امام جمعه، حجت الاسلام احمدی و جناب سرهنگ اسدی فرماندهی سپاه، آن نیروهای تاثیر گذار در شهرستان که امروز خودشان راس ساعت 5 سر پروژه تمیشان برای بازدید آمدند و به مجموعه اعضای شورا و شهرداری و شهردار اعتماد کردند. چون می بینند که خالصانه هم پای نیروهای دیگر همه ایستاده ­اند و کار دارد انجام می‌شود.

  مهندس اسدی در ادامه به بیان مشکلات رستمرود پرداخت و در این مورد عنوان داشت: رستم رود معضل فراوان دارد و تازه به بافت شهر نور الحاق شده است. ما قسمتی از پیاده ­رو سازی و احیای ورودی مسجد جامع را انجام دادیم. اصلاح هندسی ضلع شمالی جاده رستم­رود هم در دست انجام است که انشاالله ضلع غربی آن هم انجام شود تا آن  تصادفاتی که  ما در رستم رود داریم برطرف بشود. کلیه رودخانه ها و انهار ما لایروبی شد. یک پروژه دیگر نیز مانده است چون هم زمان بر بود و در حد توان پرسنل ما آنچنان نبود دیواره سازی رودخانه ­ی تمیشان و لاویج رود است. ما در بازآفرینی شهری برای این دو رودخانه پیاده­رو را تعریف کردیم، برای دیواره سازی پیمانکار انتخاب شد که امیدوارم بتوانیم در فرصت 6 ماهه دیواره سازی­ ها انجام بشود.

  شهردار ساعی نور در جهت رفع معضل بیکاری منطقه این چنین عنوان کرد: چیز دیگری هم که می ­تواند شهرستان ما را نجات بدهد و هم  اشتغال­زایی برای جوانان ما ایجاد کند بندر تمیشه نور است. که با کمک همه­ ی دوستان و مسئولین محقق می­ گردد و این را بدانید ما صد سال پیش در نور بندر داشتیم که تاریخچه اش را جناب آقای ناصر محمدپور دقیقاً می­داند. موافقت اولیه بندر تمیشه را گرفتیم، مشاور هم انتخاب شد و امیدواریم که تسریع در کار شود و با کمک دوستان و مسئولین ارشد این مشکل ما هم برطرف بشود. یکی از معضلات دیگری که شهروندان نوری با آن درگیر بودند بحث طرح جامع شهرنور بود. من به عنوان یک مهندس این طرح جامع را قبول نداشتم که هیچ، اعضای محترم شورا هم روی طرح جامع بحث داشتند. چون بحث طرح جامع اصلاً منافع شهروندان نوری را در نظر نگرفته بود که الحمدالله درطرح تفضیلی اصلاحاتی دارد صورت می­گیرد ولی انتظاری که شهروندان نوری آنچنان دارند محقق نمی شود چون طرح جامع تصویب شد تغییر محدوده اش بسیار سخت است.

  بحث سیمای شهری، مبلمان شهری در حد توانمان با همین پرسنل موجود شهرداری، واحد خدماتی و فنی در حال انجام است.  وقتی پیاده رو سازی خیابان را شروع کردیم مثل جلوی بازار ماهی فروشان، جنب پل لاویج رود، روبروی آموزش و پرورش که الحمدالله در این 2 نقطه هم تمام بشود با مصوب اعضای شورای  محترم  نقاط دیگر هم در دستور کار قرار می گیرد.

  رنگ آمیزی جداول هم شروع شده است. با شرایط موجود که همه می­ دانید ما چقدر بدهکاریم و موقعیت ما چیست و شرایط شهرداری به چه شکل است و با 150 نفر نیروی مازادی که داریم در حال حاضر در حال انجام است. در سال اقتصاد مقاومتی به فرموده مقام معظم رهبری با پتانسیل موجود کارهای شهرداری را نسبی هدایت می­ کنیم که رضایت شهروندان نوری هم کسب شود. بنده هم به عنوان خادم، سرباز، یک شهروند نوری، که منم نوری هستم آنچه که از دست بنده ساخته است با تمام توان و قوا انجام می­ دهم.

  وی در انتها از همکاری تمامی نیروها و مسئولین شهری تشکر نموده و گفت: در پایان تشکر ویژه از اعضای محترم شورا و نیروهای خدوم شهرداری دارم، این را بدانید که نیروهای من (نیروهای خدماتی) ماهی یک میلیون و دویست تومان حقوق می­ گیرند ولی برای من بنایی و کارگری هم انجام می­ دهند، یعنی در واقع برای شهرشان انجام می دهند. از اینکه یک عده همیشه معترض هستند من باز خواهش می­کنم در راستای همدلی یک گوشه از کار را بگیرند که شهر ما روند عمرانیش به سمت جلو پیش برود. شما شهر نور را در این چند دوره­ ی اخیر با شهر آمل مقایسه کنید چند تا روگذر احداث شد؟ در بابل چند تا رو گذر احداث شد؟ همه با پول ملی. یک تومان شهروندان این شهرها پول ندادند. ولی من با جرات می ­گویم، در این چند دوره نه تنها یک تومان پول بلاعوض نیاوردند فقط از همین جیب شهرداری و مردم هزینه شده است. هزینه ­ی بنیادی نشد. ما در زیر ساخت مشکل داریم . دقیقاً سال 94 در همایش شهرداری استان چون دیدند ضریب سرانه سبز شهروندان خیلی پایین است پارک جنگلی نور را به سرانه فضای سبز الحاق کردند. چه ایرادی دارد در هر محله­ ی ما یک پارک محله داشته باشیم. الحمدالله اعضای محترم شورای ما این اعتقاد را دارند. با احداث خیابان ولیعصر در شرق آیش و خیابان حافظ زمین زراعی که وجود دارد یقیناً ما سرانه­ های فضای سبز و پارک محله را برای مناطق نور احداث می کنیم. از اینکه کار ما محدود است و نیروهای ما محدود است، پیمانکار نداریم و یک منطقه کار می­ کنیم و در منقطه­ ی دیگر کار نمی کنیم که بعداً به فاصله­  زمانی یک ماه به یک ماه به همه­ ی محله ها سرکشی می کنیم که کار انجام بشود ما را ببخشند.

   

   


  banner
fhfh