logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  احمد توکلی : اولین فرهنگسرای شهر رویان بزودی احداث می شود.‏
  کد خبر: 50627      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 15/ بهمن/ 1396|| 4:54 PM
  تعداد بازدید:3378

  شهردار رویان در مراسم افتتاحیه پارک محله آلاله این چنین سخنان خود را آغاز کرد: درود و سلام خدا به ‏روح ملکوتی انبیا، ائمه علما، صلحا، شهدا، امام راحل بنیانگذار کبیر انقلاب و روح مطهر شهدای ایران زمین و ‏انقلاب اسلامی و شهدای سرافراز شهر رویان‎.‎


  آرزوی صحت و سلامت برای وجود مبارک حضرت ولی عصر (عج) و تعجیل در فرج مولا و توفیق و سلامتی برای مقام عظمای ولایت و همه خدمتگزاران صدیق جمهوری اسلامی ایران دارم.

  ایام دهه مبارک فجر که رنگ و بوی فاطمی دارد به تمام ایران به خصوص مردم نور و رویان تهنیت می گویم.

  از همه بزرگوارانی که در اینجا حضور دارند و افتخار دادند برای افتتاح مجموعه پارک آلاله و سایر پروژه ها تشریف آورند کمال تشکر را دارم.

  امیدوارم که محصول تلاش من و همکاران پاک دستم در شهرداری رویان و همه عزیزان و مدیران شهرستان نور و کشور در قالب خدماتی که دولت محترم و حاکمیت کشور برای رفاه هر چه بیشتر مردم به عمل می آورد مورد رضای خداوند و مردم خوب کشورمان قرار گیرد.

  خوشحالم که خداوند توفیق خدمت رسانی به مردم شریف را به من داد و در مدت خدمتم در شهر رویان، پروژه های جدیدی را که در نوع خود قابل گفتن بود که در سنوات گذشته نظیر آن را نداشتیم اجرا گردید که به پاس تلاش های عزیزان شهرداری و رهنمود های شورای اسلامی این اتفاق میسر گردید و جای تقدیر و تشکر دارد.

  احمد توکلی مجموعه پارک آلاله را برای کاربرد محله ای دانست و اظهار کرد: هدف شهرداری در این دوره ارتقای محلات و توسعه آن بود. معتقدیم اگر شهر دارای محلات منظمی باشد در نتیجه شهر خوبی شکل خواهد گرفت. تصمیم گرفته شد که پارک های شهر بازسازی گردد. در سنوات گذشته در دو پارک این اقدام انجام شد. پارک آلاله با مساحت 2300 متر مربع منطقه پر جمعتی از شهر رویان را تحت پوشش خود قرار می دهد. این مجموعه با طراحی معماران و طراحان بخش شهرسازی و معماری شهرداری رویان احداث گردید.

  پارک پذیرای دو نسل مهم کودک و بازنشستگان می باشد که باید در بهترین فضا با کیفیت بالای مصالح ساخته شوند. این فضا با بهترین شرایط محیا گردید تا مورد استفاده بهینه این دو نسل قرار گیرد.

  توکلی در ادامه گفت: بحث دیگر مربوط به افتتاح شعبه جدید آتش نشانی و سایت موتوری شهرداری و مرکز گلخانه و پرورش گل و گیاه است. این گلخانه بیش از 700 میلیون تومان تولیدات دارد که با افزایش وسعت تا یک میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد که برای اقتصاد مقاومتی و اقتصاد شهرداری حرکت خوبی خواهد بود. انشاالله در دو نقطه دیگر هم بتوانیم این کار را انجام بدهیم تا علاوه بر کمک به اقتصاد شهرداری به مردم شهر هم گل و گیاه هدیه دهیم.

  در کنار مجموعه آتش نشانی ، فضای آتش نشانی سابق قرار دارد که با تخلیه این ساختمان، اولین فرهنگ سرای شهر رویان با طراحی مسئولان واحد نظارت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. تا به عنوان یک فضایی مشابه با سالن پیامبر اعظم برای کاربرد محله ای با همکاری اداره ارشاد و ادارات مرتبط مورد استفاده قرار گیرد.

  بحث دیگر مربوط به ساماندهی ورودی و خروجی شهر است که تمامی استانداران عزیزی که به مازندران تشریف آوردند از سیما و منظر نا مطلوب این بخش گلایه مند بودند. بنابراین با استفاده از منابع اعتبارات داخلی کلنگ زنی این طرح انجام خواهد شد.

  هدف ما در شهرداری کار صادقانه برای بهبود اوضاع و ایجاد شهر به عنوان بستر مناسب برای زندگی شهروندان است. روی سخنم به تمامی بزرگواران و تمامی شهروندان است که دست یاری به سوی آنان دراز می کنیم و از نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده آنها استفاده می کنیم. باید بتوانیم بهترین ها را برای مردم رقم بزنیم تا فضاهایی که از طریق عوارضات ایجاد می گردد سال های سال به بهترین شکل قابلیت بهره برداری داشته باشد. انشاالله شهرداری این توان را داشته باشد که از این فضاها در جاهای دیگر هم افتتاح کند.

  شهردار رویان نسبت به صحبت های عده قلیلی که مخالف  با حرکت و تلاش شورا و شهرداری هستند ابراز کرد: حضرت امام به آمریکا فرمودند که عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر. من و همکارانم در شهرداری تا سر حد جان برای رفاه مردم صادقانه و پاک کار خواهیم کرد و کسانی که نمی توانند ببینند باید از عصبانیت بمیرند چون مردم شهید پرور رویان که همیشه در صحنه اند، مستحق بهترین ها هستند. ما خودمان را ملزم به انجام بهترین اقدامات به مردم می کنیم و از خدا می خواهم این توان و توفیق را به ما بدهد تا بتوانیم برای مردم خدمتگزار شایسته ای باشیم. امیدوارم ما و تمامی افراد اعم از مدیران و مردم  این فضا را که به برکت جمهوری اسلامی ایجاد شده، قدر بدانیم و در راستای توانمند سازی و آرامش این نظام و پایداری کشور تحت حمایت رهبری عزیز قدم برداریم.

  مجددا از تمامی افرادی که حضور داشتند تشکر می کنیم و امیدوارم در تمامی مراسمات از این قبیل حضوری موثر داشته باشیم.

   


  banner
fhfh