logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  بوداغی: قرار است کارت ملی هوشمند یک کارت مادر باشد.‏
  کد خبر: 50617      کد خبرنگاری : 941103
  منتشر شده: 28/ دی/ 1396|| 11:05 PM
  تعداد بازدید:1318

  مصاحبه کوتاه اختصاصی پایگاه خبری تحلیلی نورخبر در بازدید سرزده مهندس اسماعیل بوداغی مدیر کل ‏پست استان مازندران


  نورخبر: کارت ملی چرا باید عوض شود و کسانی که تا سال ۹۷ کارت خود را عوض نکنند از چه خدماتی بی بهره می‌مانند؟

  مدیر کل پست استان مازندران: امروز توفیقی بود که در خدمت کارمندان غرب استان باشیم از کارهای آنها بازدید کنیم اگر مشکلی وجود داشته باشد آن را تسهیل کنیم. این سیاست گذاری که باید تا آخر سال کارت بگیرند مربوط به ثبت احوال می باشد نه شرکت پست. مجموعه مسئولین کشوری این تصمیم را گرفتند که چندین سال ادامه دارد و قرار است کارت هوشمند به عنوان یک کارت مادر باشد. پایه تحقق دولت الکترونیک بر همین اساس می باشد. همشهریان معمولاً در دقیقه ۹۰ اقدام می کنند. در شش ماه اول هم باجه های پستی و هم باجه های پیشخوان اقدام به این کار کردند و اکنون چون آخر سال است و با شلوغی مواجه هستیم معمولاً کارمندان تا ۵ بعد از ظهر مشغول به فعالیت هستند. این کارت به عنوان یک کارت هویتی می‌باشد و برای بسیاری از کارها اعم از خرید و فروش و مراجعه به بانک ها ضروری می باشد. ما این آمادگی را داریم که تا شب عید تمامی شهروندان را ثبت نام کنیم.

  نورخبر: یکی از مشکلاتی که در این خصوص به وجود آمده بود اختلالات اینترنتی بود که حتی قطعی تا یک ساعت هم به وجود آمده بود. برای جلوگیری از بروز این مشکلات چه تدابیری اندیشیده شده است؟

  مهندس بوداغی: برای این مشکلات تدابیری اندیشیده شده است در مازندران ما پهنای باند ۳ برابر ظرفیت جمعیت را داریم. اما مشکل اصلی نرم افزاری و کشوری می باشد و ربطی پهنای باند ندارد. اختلالات اصلی مربوط به نرم افزار کیهان بود که مشکلات آن در حال رفع شدن است. افرادی که در وزارت کشور و سازمان فناوری وابسته به وزارت اطلاعات هستند تدابیر لازم برای رفع این مشکل را اندیشیدند. ما از پیشنهادات شهروندان در جهت بهبود شرایط استفاده خواهیم کرد.

   


  banner
fhfh