logo
پایگاه خبری تحلیلی نور خبر
  کد خبر: 50445      کد خبرنگاری : 941101
  منتشر شده: 26/ مرداد/ 1396|| 6:21 PM
  تعداد بازدید:2593

  رستم رود، روستای بزرگی در بخش مرکزی شهرستان نور در استان مازندران بود، لیکن متعاقب تصویب طرح ‏جامع شهرنور توسط شورای عالی معماری وزارت راه وشهرسازی در دی ماه ۱۳۹۲ این منطقه زیبا ‏وگردشگرپذیر به شهر نور الحاق و اکنون جزء محدوده قانونی این شهر محسوب می شود.‏


  رستمرود دروازه شهر نور

   

  رستم رود، روستای بزرگی در بخش مرکزی شهرستان نور در استان مازندران بود، لیکن متعاقب تصویب طرح جامع شهرنور توسط شورای عالی معماری وزارت راه وشهرسازی در دی ماه ۱۳۹۲ این منطقه زیبا وگردشگرپذیر به شهر نور الحاق و اکنون جزء محدوده قانونی این شهر محسوب می شود. رستمرود به دلیل داشتن مواهب الهی و موقعیت ممتاز جغرافیائی وپتانسیل موجود که در میان ساحل دریا پارک جنگلی شالیزار و چند تالاب و شهرک احاطه گردیده با سرمایه گذاری مناسب این نقطه منحصر بفرد از شهر می تواند دروازه و نگین شهر نور پایتخت ساحلی ایران معرفی شود. مهمان نوازی اهالی ولائی ، شهیدپرور، فهیم وخونگرم رستم رود در مراسم های سنتی و مذهبی زبانزد خاص و عام مردم استان و حتی کشور می باشد. فاصله رستم رود تا مرکز شهر حدود ۵ کیلومتر و راه اصلی آن اتوبان بوده و دین اهالی اسلام و مذهب شیعه و زبان آنها فارسی با گویش مازنی(تبری) می باشد. این منطقه دارای چند واحد آموزشی اعم از مدارس ابتدائی و دبیرستان نظام جدید است در این ناحیه آب شرب شهری، برق، گاز، تلفن، پست بانک، سالن ورزشی، خانه بهداشت، بانک کشاورزی، پاسگاه منابع طبیعی، حسینیه کریم اهل بیت (ع) وحسینیه تعزیه خوانی باب الحوائج، استراحتگاه مخابرات، پایگاه هلال احمر و دو مسجد بزرگ و چشم انداز، بنامهای جامع وصاحب الزمان(عج) و واحد خدمات شهری می باشد که میبایست به ناحیه ای از شهرداری ارتقاء پیدا کند. همچنین چند پروژه بزرگ عمرانی و تجاری ازجمله ورزشگاه ۳۵۰۰ نفره، چند برج عظیم، فاطمیه و درمانگاه فرهنگیان توسط بخش دولتی وخصوصی درحال احداث است. ازجمله محصولات مهم آن برنج مرکبات و انواع سبزیها می‌باشد . شغل اغلب اهالی کشاورزی و بعضا صیادی و... است. لیکن چنانچه راه قدیمی رستمرود به سیاهکلا مجددا احیاء گردد تحولات عظیمی ازحیث رونق بازار در رستمرود و افزایش واحدهای تجاری و فرصتهای شغلی در منطقه بوجود خواهد آمد که این مهم فقط همت مسئولان شهرستانی واستانی را می طلبد چرا که با اتصال این محور یکی از کوتاهترین (حدود ده کیلومتر) و جذابترین راه دسترسی چمستان به ساحل دریای خزر وبالعکس رقم خواهد خورد، ضمن آنکه شهرداری نور با هماهنگی اداره منابع طبیعی شهرستان می تواند تپه زیبا و سرسبز و خیره کننده گالیکاژ رستم رود را جهت استفاده اهالی و مسافران به پارک کودک یا خانواده ارتقاء دهد.

   

  نورخبر: با وجود اینکه چند سالی است منطقه رستمرود به شهر نور ملحق شده ولی مردم این منطقه از شهر، انتظار بیشتری از مسئولین شهری در ارتباط با توسعه ، عمران ، آبادانی و مبلمان شهری داشته اند که متاسفانه این اقدامات بصورت لاک پشتی در حال انجام می باشد. اینک خواسته مردم این منطقه از شورای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و شهردار شهر نور توجه و رسیدگی هرچه بیشتر و بهتر این نقطه بوده چرا که رستمرود پیشانی و دروازه ورودی شهر نور، پایتخت ساحلی ایران است.

   

   


  banner
fhfh